Meie kogemused - Ühinemised & omandamised

TRINITI nõustas Columbus Eesti ja Leedu üksuste omandamist juhtkonna poolt ja eraldumist Taani grupist

TRINITI advokaadid nõustasid tehingut, mille käigus Columbus Baltikumi tegevjuht Ivo Suursoo ja Columbus Leedu tegevjuht Dovydas Zinkevicius omandasid Columbus Eesti AS ja Columbus Lietuva UAB aktsiad ning ühingud eraldusid Taanis Nasdaq Copenhagen börsil registreeritud Columbus A/S grupist. TRINITI ülesandeks oli tehingudokumentide ettevalmistamine ja läbirääkimine ning kogu tehingu elluviimise nõustamine. Columbus on Baltikumi juhtiv digitaalse innovatsiooni ettevõte, kus töötab kokku 170 inimest ja regiooni käive ulatub 10,6 miljoni euroni.

Empower Group ettevõtete omandamine Enersense International Oyj poolt

TRINITI nõustas saastevabade energialahenduste rakendamisele spetsialiseerunud börsiettevõtet Enersense International Oyj samuti avalikult noteeritud Empower Group Balti tütarühingute omandamisel. Tehingu tulemusel tekkinud Enersense-Empoweri kontserni eesmärgiks on muutuda oluliseks rahvusvahelisi tööstus-, energia- ja telekommunikatsiooniettevõtteid teenindavaks turuosaliseks nii Põhjalas kui Baltikumus. TRINITI ülebaltilist õigusnõustajate meeskonda juhtis advokaadibüroo partner Tõnis Tamme. Loe edasi

Investment Agency võttis kasutusele Prudentia kaubamärgi

Eesti üks vanimaid ettevõtete ostu- ja müügitehingute (M&A) nõustamisele spetsialiseerunud ettevõtteid Investment Agency ning Läti üks juhtivaid investeerimisnõustajaid Prudentia sõlmisid kooostöökokkulepped, et hakata Baltikumis ühiselt tegutsema Prudentia kaubamärgi all www.prudentia.ee. Lepinguläbirääkimisi nõustasid TRINITI partner Tõnis Tamme ja vandeadvokaat Siim Maripuu. Loe edasi

Nõustasime Eesti ainsa segaplastijäätmete ümbertöötleja Neular OÜ omandamist

TRINITI advokaadid nõustasid Eestis ainsana segaplastijäätmeid ümbertöötleva Neular OÜ enamusosaluse müügitehingut, millega Neulari juht Ilo Rannu sai ühingus ainuosanikuks. Tehingut nõustasid vandeadvokaadid Karmen Turk ja Siim Maripuu, kes aitasid ostjat lepingute läbirääkimistel ning tehingu õiguslikul ettevalmistamisel ja teostamisel. Neular OÜ toodab Kesk-Eestis ümbertöödeldud plastpakenditest terrassilaudu, kasvatuskaste, seinaprofiile ja konstruktsioonilahendusi. Neulari poolt toodetud ainulaadsest mittepehkivast, ilmastikukindast ja vastupidavast materjalist loodi täiesti ainulaadne välimööbli seeria, mis pärjati 2020. aasta BRUNO disainiauhinnaga.

Max 123 ja Võrguvara ühinemine

Nõustasime Max 123 AS ja Võrguvara OÜ ühinemistehingut, mille tulemusena loodi Eesti suurim äriklientidele suunatud IT-taristu lahendusi pakkuv firma, mis baseerub kodumaisel kapitalil.  Meie nõustamisülesanne sisaldas ettevõtete ettevalmistamist ühinemiseks, ühinemisega seotud lepingute ja muude dokumentide koostamist ja läbirääkimist ning koondumise kontrolli läbiviimist konkurentsiametis.

Nõustasime Põhja-Euroopa suurima konteineritootja müüki

Fincumet Group Oy omandas enamusosaluse Põhja-Euroopa suurimas konteinereid ja teraskonstruktsioone tootvas Eesti ettevõttes Birger OÜ (https://birger.ee/). TRINITI tehingumeeskond: Tõnis Tamme, Ain Kalme ja Mikk Põld nõustasid müüjaid lepingute läbirääkimistel ning tehingu õiguslikul ettevalmistamisel ja teostamisel. Loe edasi

TRINITI nõustas Põltsamaa valla kommunaalettevõtete restruktureerimist

TRINITI advokaadid nõustasid Põltsamaa valda selle kommunaalettevõtete restruktureerimisel. Pärast haldusreformi kuulus ühinenud omavalitsusele kaks vee-ja kanalisatsiooniteenuse osutamisega tegelevat äriühingut. Jagunemise käigus andis Põltsamaa Vallavara OÜ oma vee- ja kanalisatsiooniteenuse osutamisega seonduva vara üle Põltsamaa Varahalduse OÜ-le.

TRINITI nõustas Jõgeva valla kommunaalettevõtete restruktureerimist

TRINITI advokaadid nõustasid Jõgeva valda selle kommunaalettevõtete restruktureerimisel. Pärast haldusreformi kuulus ühinenud omavalitsusele kolm vee-ja kanalisatsiooniteenuse osutamisega tegelevat äriühingut, mis vastavalt ühinemislepingule ümber korraldati. Restruktureerimise käigus jagunes ja lõppes OÜ Torma Soojus ja Aktsiaselts Kuremaa Enveko jagunes ning kujundati ümber osaühinguks. Kogu vee-ettevõtlusega seotus vara võttis üle OÜ Jõgeva Veevärk. Meie advokaadid nõustasid kogu protsessi, muuhulgas varade jaotamist ja ümbestõstmist ning kõigi vajalike dokumentide vormistamist.

Nõustasime AS-i Info-Auto ja tema kontserni kuuluvaid ettevõtjaid kontserni osalussuhete ümberkorraldamisel

Nõustamise käigus aitasime teostada mh ühingute ühinemise, jagunemise, osaluste võõrandamised ja vahetamised, aktsia- ja osakapitalide suurendamised ning vähendamised. Info–Auto on 1993. aastal asutatud Eesti autofirma, mis on Volvo Car Corporationi ja Ford Motor Company volitatud esindaja Eestis. Ettevõttel on filiaalid Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kus töötab kokku üle 150 inimese.