Rahvusvaheline konverents Rail Balticu ärivõimalustest

Triniti

Uue reisijate- ja kaubaveoraudtee Rail Baltic ärivõimaluste analüüsiks ja paremaks ärakasutamiseks loodud ettevõtjate ühendus Rail Baltic Business Network (RBBN) korraldab 13.10.16 Tallinnas KUMU suures auditooriumis rahvusvahelisel konverentsi „Business Case: Rail Baltic“, kus tipptasemel esinejate osavõtul tuleb arutusele rajatava uue raudteeühenduse majanduslik lisaväärtus ja tekkivad uued ärivõimalused. Konverentsi kutse ja programmi leiad siit.

Konverentsi avab oma sõnavõtuga Eesti majandus- ja taristuminister Kristen Michal ning selle sajandi suurima Balti taristuprojekti viimastest arengutest ja hetkeseisust annavad ülevaate Euroopa Komisjoni transpordidirektoraadi (DG-MOVE) peadirektor Henrik Hololei ning kolme Balti riigi ühise raudtee-ettevõtte RB Rail AS tegevjuht Baiba Rubesa. Konverentsi modereerib ERR-i kogenud uudisteankur ja teleajakirjanik Neeme Raud ning meediapartneriteks on EPL/Delfi/Eesti Ekspress.

Kavas on osalejateni otse algallikatest tuua ka võrdlevad õppetunnid ja kogemused suurte piiriüleste taristuprojektide teostamisest: Taanit ja Rootsit ühendav Öresundi raudtee- ja maanteesild, ehitatav Femern Belt raudteetunnel Taani ja Saksamaa vahel, jt. Konverentsi lõpetab kõrgetasemeline diskussioonipaneel teemal „Rail Baltic – kust tulevad kaubavood?“

TRINITI on RBBN asutajaliige ning viimastel aastatel nõustanud erinevaid Rail Balticu ettevalmistamisega seonduvaid läbirääkimisi ja projekte (Rail Baltic Joint Venture Study, RB Balti ühisettevõtte asutamisläbirääkimised, CEF rahataotluste koostamine, jmt).