Meediaõigus & meelelahutusõigus

Meie büroo tugevuseks on klientide nõustamine ajakirjandus- ja telemaastikul.

Pakume õigusteenuseid järgmistes valdkondades:

  • Meedia- ja väljendusvabaduse ning ajakirjanduseetika küsimused
  • Internetis andmete avaldamise ja vahendamise küsimused

Meie advokaatidel on rohkelt kogemusi ajakirjandusvabadust puudutavates kohtuvaidlustes. Ka meediavaidluste puhul lähtume põhimõttest, et mõistlik kompromiss on kliendile sageli kasulikum kui aeganõudev ja kulukas kohtuvaidlus.

Siiski oleme seda meelt, et tugeva ja usaldusväärse ajakirjanduse vundamendiks on põhimõttekindlus, usk avaldatusse ning allikate konfidentsiaalsuse tagamine, mistõttu tuleb printsipiaalsed ning pretsedentvaidlused lahendada kohtuotsuste kaudu.

Meie büroo kogemusi ajakirjandusvabaduse valdkonnas:

  • Meid usaldavad Eesti meediamaastiku olulised tegijad – Äripäev AS, Delfi AS, AS Ekspress Meedia (Eesti Ekspress ja Eesti Päevaleht), AS SL Õhtuleht
  • Meie oskusi meediaõiguses kasutavad kliendid arvukalt nii Eesti kui ka Euroopa kohtutes, täpsemalt vaata SIIT

TRINITI advokaat Karmen Turk omab rahvusvahelist tuntust, osaledes ekspertidina Euroopa Nõukogu ja Euroopa Liidu projektides. Näiteks on meie advokaat kaasatud Euroopa Nõukogu interneti vabaduse komiteesse ning eksperdina Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu ühisprogrammi, mille eesmärk on arendada Ukraina infoühiskonda Ukraina Kohtunike Akadeemia täiendkoolitusprogrammide koostamise kaudu. Meie advokaat koolitab ka Eesti kohtunikke väljendusvabaduse teemadel.

Võta ühendust meie meeskonnaga